Joomla Free Template by FatCow Hosting

Medal Puszkina dla dr hab. Ludmiły Szypielewicz

26 września 2017 roku nasza koleżanka dr hab.Ludmiła Szypielewicz prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, członek Prezydium MAPRYAL, profesor Uniwersytetu Warszawskiego została odznaczona Medalem Puszkina.

Uroczystość odznaczenia dr hab.Ludmiły Szypielewicz odbyła się w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Polsce, medal przekazał ambasador Rosji Sergiej Andrejew.

W swoim przemówieniu Ambasador przypomniał, że, Medal Puszkina przyznawany jest od 1999 r. obywatelom Rosji i obcokrajowcom „za najwyższe zasługi w dziedzinie kultury, literatury, edukacji, sztuki oraz za wkład we wzbogacenie i zbliżenie kultur rożnych narodów".

Dr hab. Ludmiła Szypielewicz we wzruszającym przemówieniu podziękowała wszystkim obecnym, podkreślając, że medal ten nie jest przeznaczony tylko dla niej, ale także dla wszystkich, którzy pomagają jej w nauczaniu języka rosyjskiego i krzewieniu kultury Polski i Rosji.

Na uroczystość zostali zaproszeni: rodzina, przyjaciele, przedstawiciele Ambasady, organizacji współpracujących z naszym Stowarzyszeniem, przedstawiciele pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów.

Obecni pogratulowali dr hab.Ludmile  Szypielewicz tak znacznego odznaczenia i odśpiewali „100 lat”.

Pani Ludmiło, w imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia, serdecznie gratuluję tak znaczącego medalu. Cieszymy się razem z Panią! 

Barbara Borowy

Członek Zarządu PSNiWJR

 

Medal Puszkina (zdjęcia)

Odsłony: 335