Joomla Free Template by FatCow Hosting

Педагогические и информационные технологии в обучении русскому языку как иностранному

W dniu 25.11.2017 r. w Centrum Edukacji Języka Rosyjskiego w Warszawie odbyło się seminarium językowo-metodyczne nt.: "Педагогические и информационные технологии в обучении русскому языку как иностранному", zorganizowane przed Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. W seminarium wzięło udział 20 nauczycieli z całej Polski.
Seminarium rozpoczęła P. Natalia Sutiagina (RONiK) tematem:"Экскурсионная технология в обучении русскому языку" oraz przedstawieniem oferty dla nauczycieli podnoszenia kwalifikacji na miesięcznych wakacyjnych kursach w Rosji. Wrażeniami z pobytu na takim kursie w Moskwie podzielił się P. Grzegorz Rybak (ZSP nr 2 w Garwolinie).
Wiele nowych ciekawych pomysłów na lekcje z zastosowaniem najnowszych technologii zaproponowała P. Marzena Kaczmarczyk (ZS w Miętnem).
Nowy podręcznik do nauczania języka rosyjskiego dla studentów zaprezentowały jego autorki: P. Agata Buchowiecka-Fudała i P. Dorota Piekarska-Winkler. Na jego przykładzie pokazały, jak można doskonalić kompetencję komunikacyjną i kulturową u osób zainteresowanych opanowaniem języka rosyjskiego oraz poznaniem kultury rosyjskiej.
P. Sergiej Khvatov przypomniał wymagania przy zdawaniu egzaminów  na certyfikat "Повседневное общение для школьников", zaprezentował przykłady testów i materiałów dydaktycznych, mających pomóc w przygotowaniu do egzaminów.
P. Ludmiła Szypielewicz przybliżyła zagadnienie pracy z tekstem czytanym, a na zakończenie seminarium przedstawiła plany PSNiWJR na najbliższe miesiące.
 
 
 
 
 
  
 
 
Odsłony: 376