Joomla Free Template by FatCow Hosting

Puszkina, Michałkowa, ………… i innych STROFY POD SAMOWAREM

     XIV edycja Konkursu Recytacji Poezji Rosyjskiej STROFY POD SAMOWAREM, organizowanego przez SCDiDN w Siedlcach, odbyła się dnia 11. 03. 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach. Koordynatorem konkursu jest mgr Ewa Jagiełło, nauczyciel jęz. ros., doradca metodyczny ds. jęz. rosyjskiego SCDiDN w Siedlcach, członek Zarządu PSNiWJR.
     Tegoroczną edycję konkursu uświetniła występami artystycznymi grupa młodzieży z Regionalnego Centrum Młodzieżowej Twórczości w Brześciu wraz z opiekunami: Panią Galiną Ivanovą, Panią Iryną Kutsen i Panią Hanną Aksiutchyk.

Nagrody na konkurs ufundowali:
• Miasto Siedlce
• SCDiDN w Siedlcach
• PSNiWJR
• RONiK w Warszawie
• osoby fizyczne 

 


Do konkursu zgłosiło się 67 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, udział wzięło 62 uczniów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:


1. Ludmiła Szypielewicz – Prezes PSNiWJR, Uniwersytet Warszawski
2. Adam Bobryk – Profesor UPH w Siedlcach
3. Jana Jodłowska – nauczycielka jęz. rosyjskiego Gimnazjum w Domanicach Kolonii
4. Galina Ivanova – Regionalne Centrum Młodzieżowej Twórczości w Brześciu
5. Iryna Kutsen - Regionalne Centrum Młodzieżowej Twórczości w Brześciu
6. Hanna Aksiutchyk - Regionalne Centrum Młodzieżowej Twórczości w Brześciu
7. Walentin Kazakow – wiceprezes Polsko-Rosyjskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Ermitaż".


Komisja wyłoniła następujących laureatów: 

W kategorii: Szkoły Podstawowe


1. Zuzanna Wróbel – SP nr 1 w Białej Podlaskiej
2. Maja Wróbel – SP nr 1 w Białej Podlaskiej
3. Magdalena Mazurek – SP w Wisznicach


W kategorii: Szkoły Gimnazjalne


1. Patrycja Niedziółka – Gimnazjum w Domanicach Kolonii
2. Dominik Łaguń – Gimnazjum nr 2 w Łukowie
3. Kamila Więckowska – ZO Gimnazjum w Żelkowie Kolonii


W kategorii: Szkoły Ponadgimnazjalne


1. Patryk Chmielak – II LO w Siedlcach
2. Katarzyna Kondracka – I LO w Sokołowie Podlaskim
3. Yuliya Hodovaniuk – ZSP nr 2 w Siedlcach

 

Komisja wyróżniła:


1. Magdalena Dragan – SP w Wisznicach
2. Konstancja Przeździecka – ZS SP w Żelechowie
3. Olivier Ostojski – SP w Soku Lackim
4. Marcin Cabaj – Gimnazjum w Domanicach Kolonii
5. Wiktoria Sadowiak – Gimnazjum w Domanicach Kol.
6. Anna Jaworska – Publiczne Gimnazjum w Wierzbnie
7. Jakub Lachowski – I Lo w Sokołowie Podlaskim
8. Elena Cabaj – I LO w Siedlcach

Organizatorzy dziękują Dyrekcji ZSP nr 2 w Siedlcach za gościnność oraz P. Małgorzacie Agnieszce Sawickiej za osobiste zaangażowanie w przygotowanie i organizację konkursu.
Niezapomnianą atmosferę konkursu pomogły stworzyć Panie Bożena Wojciechowska – I LO w Siedlcach i Aneta Strupiechowska – Gimnazjum w Żelkowie Kolonii, które udekorowały sale w duchu rosyjskiej kultury.

 

Odsłony: 201