Joomla Free Template by FatCow Hosting

Seminarium «Русский язык в образовательном пространстве Интернета»

W dniu 1 kwietnia 2017 roku  w Centrum Edukacji Języka Rosyjskiego odbyło się seminarium językowo-metodyczne «Русский язык в образовательном пространстве Интернета». 
W pierwszej części nauczyciele zapoznali się z ćwiczeniami fonetycznymi dla uczniów, ułatwiającymi naukę czytania. Tajniki «жужжащего чтения» przedstawiła pani dr Olga Makarowska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Następnie pani prof. Ludmiła Szypielewicz z Uniwersytetu Warszawskiego przedstawiła kilka scenariuszy lekcji na temat podróży, uwzględniających zasoby prasowe i internetowe –«Представляем на уроке тему Путешествие. Как составить сценарий урока с материалами из Интернета». Nauczyciele mogli prześledzić marszruty po Moskwie i zapoznać się z przydatnymi stronami internetowymi, które pomogą w aktywizowaniu uczniów na lekcjach poświęconych turystyce i podróżowaniu. Każdy z nauczycieli otrzymał materiały dydaktyczne.
Trzecią część seminarium stanowił wykład dr Sergieja Chwatowa z Uniwersytetu Warszawskiego na temat leksykologii i leksykografii współczesnego języka rosyjskiego «Русское слово в словаре и в жизни».
Na zakończenie seminarium pani prof. Szypielewicz przedstawiła plany wyjazdów wakacyjnych dla nauczycieli i uczniów do Sankt Petersburga i do Smoleńska.
 
Odsłony: 630