Joomla Free Template by FatCow Hosting

Seminarium w Wisznicach (październik 2017)

     W dniach 20-21 października 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbyło się seminaruim językowo – metodyczne dla nauczycieli języka rosyjskiego. W seminarium udział wzięło 43 rusycystów. Wśród uczestników seminarium byli pracownicy naukowi z UPHW w Siedlcach, z UMCS w Lublinie, z PWSZ w Chełmie. W otwarciu seminarium uczestniczył dyrektor szkoły p. Piotr Osipiuk, a wzruszeń uczestnikom dostarczyła uczennica liceum Kinga Linkiewicz wykonując piosenki znanych rosyjskich artystów.

    Warsztaty metodyczne i wykłady prowadzili p. Ludmiła Szypilewicz (UW), p. Dorota Jasiak (UW), p. Ewa Jagiełło (LO Siedlce), p. Aleksandr Dodonov (RONiK).

     W seminarium uczestniczyły i poprowadziły warsztaty nauczyciele ze Szkoły Sredniej nr 8 w Brześciu. Koleżanki z Białorusi p. Alewtina Leontiuk i p. Natalia Andrejuk podzieliły się swoim doświadczeniem, uwagami i zapoznały z nowymi tendencjami w nauczniu języka rosyjskiego w starszych i młodszych klasach szkół białoruskich. Natomiast swój nowy podręcznik do nauki języka rosyjskieo zaprezentowała p. Anna Pado.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy dzień zajęć zakończył się spotkaniem przy ognisku i wspólnym śpiewaniem nie tylko piosenek rosyjskich. W drugim dniu seminaruim przy okrągłym stole podjęto decyzję, że w liceum w Wisznicach zostanie utworzone Centrum Języków i Kultury Słowiańskiej, które będzie skupiać wszystkich nauczycieli - pasjonatów nie tylko języka i kultury rosyjskiej. Inicjatorami tego przedsięwzięcia są prof. Ludmiła Szypielewicz i prof. Feliks Czyżewski, który swoją obecnością zaszczycił seminarium.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy seminarium otrzymali certyfikaty.

 

Marta Jaroszewicz

nauczyciel języka rosyjskiego w Liceum Ogólnokształcącym

 im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach

Odsłony: 222