Joomla Free Template by FatCow Hosting

Finał XV Międzynarodowa Olimpiada Języka Rosyjskiego

W dniach 4-8 grudnia 2017 w Instytucie Puszkina w Moskwie odbył się finał XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego Dla Uczniów Szkół Zagranicznych.

Do zadań konkursowych stanęło 150 wyłonionych z 3000 uczestników z 28 krajów świata.

Oprócz trzech egzaminów uczestnicy finału mieli również możliwość zwiedzenia Moskwy choćby za sprawą bogatego programu towarzyszącego olimpiadzie. Wyjazd był niesamowitą okazją do międzynarodowej integracji i poznawania nowych kultur przejawiając język rosyjski jako umożliwiający porozumiewanie się mieszkańców różnych stron świata.

Przemek:

To mój najlepszy wyjazd! Pojechałem na olimpiadę a w ogóle nie dało się odczuć jakiejkolwiek rywalizacji. Wszyscy zawsze chętni do rozmów, chętni by się poznać, czegokolwiek dowiedzieć. To było piękne międzynarodowe święto kultur w języku rosyjskim umożliwiającym przekaz informacji. Sama olimpiada odznaczała się profesjonalnym podejściem organizatorów. Egzaminatorzy nie wywierali presji cechowała ich cierpliwość i wyrozumiałość. Takie profesjonalne podejście sprawiało, że nie odczuwało się obcości kraju w którym byliśmy. Pomysł na olimpiadę w takim wykonaniu uważam za wyśmienity i będę zachęcał znajomych do brania udziału w podobnych przedsięwzięciach, gdyż dla mnie wyjazd do Moskwy był wspaniałym doświadczeniem, które pozostanie w mojej pamięci już na zawsze.

 

  

 

 

 

Odsłony: 301