Joomla Free Template by FatCow Hosting

CHOINKA NOWOROCZNA W AMBASADZIE ROSYJSKIEJ W WARSZAWIE 19. 12. 2015r.

 

     19 grudnia 2015 roku uczniowie Powiatowego Gimnazjum w składzie: Marlena Świerzak, Katarzyna Borowy, Jakub Borek, Jan Kumar i Paweł Ożga udali się wczesnym rankiem do Warszawy na choinkę noworoczną.
     Organizatorami choinki byli: Ambasada Federacji Rosyjskiej i RONIK w Warszawie.
     Na tę uroczystość przyjechali dzieci i młodzież z całej Polski.
     Impreza rozpoczęła się o godz. 13.00 w gmachu Ambasady Federacji Rosyjskiej.
   Do Warszawy udało nam się dojechać na godz. 11 i dzięki pięknej pogodzie mogliśmy zwiedzić Łazienki, pospacerować po pięknie oświetlonych ulicach Warszawy, zrobić pamiątkowe zdjęcia.
    O godz. 13.00 wystąpili dla nas aktorzy Państwowego Teatru Kukiełkowego pod kierownictwem Dymitra Smagina z przedstawieniem „Planeta noworocznych cudów". Młodzież i dzieci mogli również wziąć udział w wielu konkursach i zawodach.
   Wszystkich uczestników imprezy po przedstawieniu przywitał Dziadek Mróz ze swoją wnuczką Śnieżynką. Piękne kostiumy, wspólne śpiewanie kolęd, wspaniałe dekoracje wszystkich wprowadzili w wyjątkowy, świąteczny nastrój.
     Zebrani mogli także spróbować tradycyjnych rosyjskich smakołyków: pielmieni, kawioru, ciastek. Na koniec każdy uczeń otrzymał prezent od Dziadka Mroza.
     Wszystkim zebranym choinka noworoczna bardzo się spodobała. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania w języku rosyjskim, ponieważ na uroczystość przybyło wiele dzieci rosyjskiego pochodzenia na stałe mieszkających w Polsce.
     Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki języka rosyjskiego: Pani Barbara Borowy i Pani Dorota Marczak.

 

 


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                         

Odsłony: 900