Joomla Free Template by FatCow Hosting

Педагогические и информационные технологии в обучении русскому языку как иностранному

W dniu 25.11.2017 r. w Centrum Edukacji Języka Rosyjskiego w Warszawie odbyło się seminarium językowo-metodyczne nt.: "Педагогические и информационные технологии в обучении русскому языку как иностранному", zorganizowane przed Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. W seminarium wzięło udział 20 nauczycieli z całej Polski.
Seminarium rozpoczęła P. Natalia Sutiagina (RONiK) tematem:"Экскурсионная технология в обучении русскому языку" oraz przedstawieniem oferty dla nauczycieli podnoszenia kwalifikacji na miesięcznych wakacyjnych kursach w Rosji. Wrażeniami z pobytu na takim kursie w Moskwie podzielił się P. Grzegorz Rybak (ZSP nr 2 w Garwolinie).
Wiele nowych ciekawych pomysłów na lekcje z zastosowaniem najnowszych technologii zaproponowała P. Marzena Kaczmarczyk (ZS w Miętnem).
Nowy podręcznik do nauczania języka rosyjskiego dla studentów zaprezentowały jego autorki: P. Agata Buchowiecka-Fudała i P. Dorota Piekarska-Winkler. Na jego przykładzie pokazały, jak można doskonalić kompetencję komunikacyjną i kulturową u osób zainteresowanych opanowaniem języka rosyjskiego oraz poznaniem kultury rosyjskiej.
P. Sergiej Khvatov przypomniał wymagania przy zdawaniu egzaminów  na certyfikat "Повседневное общение для школьников", zaprezentował przykłady testów i materiałów dydaktycznych, mających pomóc w przygotowaniu do egzaminów.
P. Ludmiła Szypielewicz przybliżyła zagadnienie pracy z tekstem czytanym, a na zakończenie seminarium przedstawiła plany PSNiWJR na najbliższe miesiące.
 
 
 
 
 
  
 
 

Seminarium w Wisznicach (20 – 21 października 2017)

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka rosyjskiego na seminarium językowo-metodyczne
«НОВЫЕ ТЕНДЕНЦИИ В ОБУЧЕНИИ ИНОСТРАННЫХ ЯЗЫКОВ»
które odbędzie się w dniach 20 – 21 października 2017

w Liceum Ogólnokształcącym im. W. Zawadzkiego w Wisznicach

 

Подробная информация   Seminarium w Wisznicach 

 

 

Seminarium językowo-metodyczne 25 lutego 2017r.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka rosyjskiego na Seminarium językowo-metodyczne,

które odbędzie się dnia 25 lutego 2017r. w godz. 10.00- 16.30

w Centrum Języka Rosyjskiego w Warszawie

 

Wszystkich, którzy zapisali się na seminarium na 28 stycznia zapraszamy na to seminarium bez wypełniania nowej ankiety. Wszystkich zainteresowanych szkoleniem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

do dnia 20 lutego 2017

 

 

Podczas seminarium przewidziano przerwę kawową oraz obiad.

Koszt uczestnictwa w seminarium 30 zł ( wpłata na konto Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego  95 11 60  2202 0000 0001 7065 0612

 

 

Miejsce seminarium: Warszawa, Centrum Języka Rosyjskiego

ul. Marszałkowska 115

Program, ankieta w zakładce:  SZKOLENIA I KONFERENCJE