Joomla Free Template by FatCow Hosting

Seminarium „ Tradycyjne i nowoczesne metody nauczania języka rosyjskiego”.

               W dniu 25 lutego 2017 r.  w Centrum Edukacji Języka Rosyjskiego w Warszawie odbyło się seminarium dla nauczycieli języka rosyjskiego wszystkich typów szkół  poświęcone zarówno tradycyjnemu jaki i nowoczesnemu podejściu do nauczania języka rosyjskiego.

                Pani Prof. Ludmiła  Szypielewicz, Prezes PSNiWJR,  zaprezentowała różne techniki pracy na lekcji z bajkami i baśniami z wykorzystaniem Internetu i różnych źródeł tekstowych (języku polskim i rosyjskim).

                 Pani Ewa Jagiełlo, nauczyciel języka rosyjskiego w IV LO w Siedlcach oraz doradca metodyczny ds. jęz. rosyjskiego w SCDiDN w Siedlcach, pokazała, jak wzbogacić i uatrakcyjnić zajęcia, tworząc quizy w programie kahoot, które uczniowie rozwiązują na swoich smartfonach  czy tabletach.

                Pan Sergiej Chwatow zapoznał nauczycieli z wymogami egzaminów na certyfikat – jak przygotować do nich ucznia, jak wyglądają procedury zdawania egzaminów ustnych i pisemnych, z jakich materiałów i źródeł korzystać, przygotowując się do egzaminów.

                Na zakończenie seminarium Pani Ludmiła Szypielewicz zapoznała nauczycieli z najbliższymi planami PSNiWJR – organizacją konferencji i wyjazdów metodyczno-językowych dla nauczycieli i uczniów.

Odsłony: 1105